Osteopatie

Krainosakrální terapie

Cena: 2 hod 1200,- Kč

Osteopatie je název léčebného systému, kterým se snažíme diagnostikovat a léčit mechanické poruchy kosterní soustavy. Zabývá se celým systémem, který člověku umožňuje pohyb, kostmi, klouby, vazy a ostatní pojivovou tkání.

Osteopatie je manuální terapie blízká chiropraxi (viz Chiropraxe). Tuto metodu vypracoval v roce 1894 Andrew Taylor Still. Podle jeho názoru jsou všechny choroby, a to včetně nemocí infekčních, způsobeny poruchou páteře, konkrétně špatnou vzájemnou polohou obratlů, při které dojde ke stlačení tepen kolem páteře, což je vlastní příčinou chorob. Napravit polohu obratlů a vyléčit choroby lze tedy jemnými manipulacemi páteře. I dnes používají osteopaté především měkké manipulační techniky, masáže, propracování měkkých tkání a aktivaci svalů. Vedle klasické osteopatie existuje také její modifikace, tzv. „kraniosakrální terapie“, kterou vyvinul na přelomu 19. a 20. století W. Sutherland.

Krainosakrální terapie je velmi jemná manuální terapie, která se zabývá na prvním místě vyšetřením a ošetřením centrální nervové soustavy a struktur, které s ní souvisejí. Zabývá se „krainosakrálním rytmem“, který vzniká pravděpodobně neustálým tvořením a vstřebáváním mozkomíšní tekutiny. Navozením tzv. „klidových bodů“ jsou mobilizovány samoregulační mechanismy organismu.

Prostřednictvím velmi jemného tlaku na kosti a tkáně umožňuje nejjemnější vyrovnání pohyblivosti jednotlivých léčených kostí a navozuje především uvolnění mozkových a míšních membrán.

Krainosakrální terapie se provozuje s nejhlubšími rovinami naší životní energie, a proto se během ošetření snadno dosáhne stavu hlubokého uvolnění, při které je také možné dosáhnout pomocí různých komunikačních modelů uvědomění starých psychických a fyzických blokád, a konečně jejich rozpuštění.